15 września 2013 roku uczestniczyłem w uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika Katyńsko – Smoleńskiego upamiętniającego ofiary ludobójstwa polskich oficerów w Katyniu w 1940 roku oraz ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Pomnik,usytuowany przy Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego, powstał dzięki staraniom Komitetu Organizacyjnego,na którego czele stał Prezes Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek Pan Tadeusz Romańczuk. 

Uroczystość rozpoczęła się koncertem patriotyczno – religijnym. W samo południe za pomocą telebimu nastąpiło połączenie z Watykanem i odmówiono wspólnie modlitwę na Anioł Pański. Odczytane zostały także pozdrowienia od Papieża Franciszka. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił Biskup Drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz. Jednym z koncelebransów był Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk. Cała uroczystość była transmitowana przez TV Trwam, Katolickie Radio Podlasie i Katolickie Radio Białystok.

Zwracając się do wyjątkowo licznie zgromadzonych uczestników uroczystości odczytałem list Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Pana Jarosława Kaczyńskiego,który w tym czasie modlił się ze światem ludzi pracy na Jasnej Górze w Częstochowie (zob. treść listu).

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto