21 grudnia 2017 roku (czwartek) uczestniczyłem w spotkaniu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie, podczas którego podpisano umowę w sprawie rozbudowy szkoły.

W swoim przemówieniu podziękowałem obecnemu na uroczystości wicepremierowi, ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotrowi Glińskiemu za podjęcie decyzji o dofinansowaniu rozbudowy szkoły muzycznej w Zambrowie. Podkreśliłem, że jest ona elementem programu rządu Prawa i Sprawiedliwości, który zakłada wyrównywanie szans i zwiększanie dostępu do kultury dla mieszkańców mniejszych miast i powiatów.

W dwukondygnacyjnym budynku będą się mieścić trzy sale prób, a sala koncertowa wraz z balkonem została zaprojektowana na 156 miejsc. Na najwyższej kondygnacji (poddasze) przewidziano hol, balkon sali koncertowej, pomieszczenie techniczne i magazyn. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt muzyczny (fortepian koncertowy klasy mistrzowskiej, dwa fortepiany koncertowe kameralne, trzy pianina akustyczne – klasyczne, zestaw kotłów orkiestrowych). Zakupiony sprzęt muzyczny będzie wykorzystywany do prowadzenia działalności kulturalnej, nie zaś działań o charakterze stricte dydaktycznym.

Na zakończenie odbył się koncert uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej.

 

 

Podziękowanie, które otrzymałem z rąk Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zambrowie Pana Krzysztofa Witkowskiego za pomoc w pozyskaniu środków finansowych na realizację rozbudowy Szkoły.