31 lipca 2022 roku (niedziela) uczestniczyłem w jubileuszowej edycji Pływania na Byle Czym „Co Ma Pływać Nie Utonie” z Polskim Radiem Białystok nad rzeką Nettą w Augustowie.

Radio Białystok zorganizowało przy współpracy z Augustowskimi Placówkami Kultury widowiskową letnią imprezę na Błoniach nad Nettą. Była to już 25, jubileuszowa edycja Mistrzostw Polski w Augustowie w Pływaniu Na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok.

Tym razem nie było rywalizacji i konkursu. Aby uczcić ćwierćwiecze rozpoznawalnej w regionie i w całej Polsce wakacyjnej imprezy, zorganizowano paradę popisowych pływadeł, które przepłynęły przed zgromadzoną na brzegach Netty publicznością.

Udział w paradzie wzięli wieloletni uczestnicy, których dotychczasowe propozycje wzbudzały zachwyt wśród oglądających. Poza tym były również inne specjalne atrakcje m.in.: pokaz gry na bębnach na tratwie, wyścigi smoczych łodzi oraz jubileuszowy tort.

Po Jubileuszowej Paradzie Pływadeł na uczestników oraz publiczność czekała niespodzianka muzyczna – koncert gwiazd. W tym roku nad Nettą wystąpiły m.in. zespół Szeptucha i Baranovski.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych przybyło wiele osób, do których powiedziałem m.in.: „Bardzo ciekawa nazwa organizowanej przez Radio Białystok w Augustowie już po raz 25 imprezy „Pływania na Byle Czym” jest oryginalna, ale i trochę myląca, bo tak naprawdę to nie jest pokaz „Pływania na Byle Czym”, lecz pokaz pływania na różnego rodzaju wytworzonych specjalnie na ten cel urządzeniach pływających, tzw. pływadłach, z których każde jest swoistym dziełem sztuki i pomysłowości. Gratuluję i dziękuję za udział w tej wyjątkowej imprezie wszystkim uczestnikom i załogom. Przegląd ich bardzo interesujących propozycji, tych, które zyskiwały największe uznanie w poprzednich latach stanowił główny punkt jubileuszowej edycji tej wyjątkowej letniej imprezy wykorzystującej naturalne walory środowiskowe i turystyczne Augustowa”.

galeria zdjęć:

relacje medialne:

https://www.pnbc.pl/

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/216718

https://augustow.naszemiasto.pl/plywanie-na-byle-czym-2022-szeptucha-i-baranovski-porwali/ar/c13-8932707

https://wspolczesna.pl/plywanie-na-byle-czym-juz-od-25-lat-tym-razem-w-deszczu/ar/c1-16538417