15 sierpnia 2023 roku (wtorek) wziąłem udział w pikniku pod nazwą „Silna Biało-Czerwona” zorganizowanym w Łapach (powiat białostocki) z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Był to jeden z 70 wojskowych pikników zorganizowanych w ostatnich dniach przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Podczas pikniku można było zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wojskowym, skorzystać z wojskowej grochówki i zwiedzić stoiska promocyjne jednostek wojskowych. Była to sprzyjająca okazja, aby zachęcić do wstępowania w szeregi polskiej armii.

Podczas pikniku miałem możliwość powiedzieć m.in.: „Patriotyzm jest podstawą służby w wojsku. Zawsze tak było, ale potrzebna jest informacja o elementach praktycznych, zachęcających służby wojskowej. Oddaliśmy wspólnie hołd polskim żołnierzom broniącym naszej Ojczyzny w 1920 roku przed nawałą bolszewicką i stojącym obecnie na straży naszego bezpieczeństwa i suwerenności Polski. Jak zawsze w Łapach, cieszymy się z niezawodnego i licznego udziału mieszkańców. Dziękuję wszystkim uczestnikom pikniku”.

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/72030575/piknik-silnabialoczerwona-w-lapach