7 marca 2019 roku (czwartek) uczestniczyłem w uroczystości otwarcia posterunku Policji w Mielniku (powiat siemiatycki). Jest to już 101 posterunek w Polsce, a 10 w województwie podlaskim otwarty w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas uroczystości podkreśliłem, że bezpieczeństwo Polek i Polaków jest priorytetem dla rządu Prawa i Sprawiedliwości, dlatego MSWiA realizuje program modernizacji służb mundurowych, dzięki któremu m. in. odtwarzane są posterunki Policji w całej Polsce. Za rządów koalicji PO-PSL zlikwidowano ich ponad połowę. W latach 2017-2020 z programu modernizacji formacje podległe MSWiA otrzymają łącznie 9,2 mld zł. Środki te przeznaczone są na zakup sprzętu, budowę i rozwój infrastruktury oraz wzrost uposażeń funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

Jeżeli Policja jest blisko ludzi – miejsc, w których mieszkają, żyją i pracują – wtedy bezpieczeństwo jest znacznie większe. Jej obecność działa także prewencyjnie. Mieszkańcy małych miejscowości, gmin, wsi mają takie samo prawo, by czuć się bezpiecznie jak mieszkańcy dużych aglomeracji, dlatego przywracamy im posterunki Policji.

Podziękowałem władzom samorządowym gminy Mielnik za wkład pieniężny przeznaczony na remont i wyposażenie nowo otwartej placówki.

Odtworzony po 18 latach posterunek swoim zasięgiem obejmuje cały obszar gminy Mielnik. Służbę w nim będzie pełnić 5 funkcjonariuszy.

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/41643221/nowy-posterunek-policji-w-mielniku

http://siemiatycze.policja.gov.pl/p12/aktualnosci/56881,OTWARCIE-POSTERUNKU-POLICJI-W-MIELNIKU.html

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/166360