27 grudnia 2016 roku uczestniczyłem w uroczystym otwarciu posterunku Policji w Knyszynie (powiat moniecki). Placówka powróciła do miasta po czterech latach przerwy. Takie były oczekiwania lokalnej społeczności. W okresie rządów koalicji PO-PSL zlikwidowano ponad połowę funkcjonujących w Polsce posterunków Policji. Decyzje o ich zamykaniu podejmowane były wbrew logice,mimo protestów Prawa i Sprawiedliwości,samorządowców i mieszkańców. Koncepcja „Policji na telefon” była błędna i nie sprawdziła się. W tym roku w województwie podlaskim przywrócono także posterunki w Bakałarzewie,Czyżewie,Czarnej Białostockiej i Szumowie. W nadchodzącym 2017 roku zostaną otwarte kolejne placówki.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Knyszynie. Ich dalsza część miała miejsce przed budynkiem Urzędu Miasta w Knyszynie,w którym znajduje się także reaktywowany posterunek. Samorząd gminy Knyszyn na jego potrzeby przeznaczył kilka pomieszczeń znajdujących się w budynku Urzędu. Służbę w jednostce będzie pełniło pięciu policjantów,w tym trzech dzielnicowych.

Podczas uroczystości wręczyłem mł. insp. Wiesławowi Mursztynowi akt powołania na Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie. Udział w niej wzięli także m. in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach,Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz,Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosław Wendt,przedstawiciele duchowieństwa,samorządowcy oraz mieszkańcy.

Relacje medialne:

foto

foto

foto

foto

foto