28 września 2016 roku uczestniczyłem w uroczystości otwarcia nowej siedziby Komisariatu I Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

W swoim wystąpieniu gratulując łódzkim policjantom nowoczesnego obiektu Komisariatu wyraziłem nadzieję,że dobre warunki służby będą sprzyjały podnoszeniu poziomu realizacji zadań Policji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Przypomniałem też,że polska Policja ma być przyjazna uczciwym obywatelom,a groźna dla przestępców. Jej dewizą zaś powinna być służba blisko ludzi i dla ludzi. W tym celu wzmacniana jest pozycja dzielnicowego jako policjanta pierwszego kontaktu,przywracane są posterunki Policji,zwiększa się liczba patrolów na ulicach. Temu też służyć ma Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas uroczystości wręczyłem także wyróżnionym funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odznaczenia państwowe i resortowe. Po poświęceniu przez Biskupa Seniora Archidiecezji Łódzkiej Księdza Adama Lepę budynku Komisariatu,wspólnie z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem,Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi insp. Andrzejem Łapińskim,Komendantem Miejskim Policji w Łodzi insp. Pawłem Karolakiem,Wicewojewodą Łódzkim Karolem Młynarczykiem oraz przedstawicielem I Komisariatu przecięliśmy symboliczną wstęgę.

Wśród gości znalazło się liczne grono parlamentarzystów z województwa łódzkiego. Nie zabrakło także przedstawicieli władz województwa,miasta,duchowieństwa,służb mundurowych,prokuratury,sądów,służby zdrowia oraz stowarzyszeń.
Nowy obiekt Komisariatu jest przestronny. Liczy ok. 4,5 tys. m2 powierzchni i jest przystosowany do wygodnej i profesjonalnej obsługi mieszkańców.

Relacje medialne:

foto

foto

foto

foto

foto