31 lipca 2020 roku (piątek) uczestniczyłem w uroczystym otwarciu odcinka drogi powiatowej Horczaki Dolne – Horczaki Górne (gmina Szudziałowo, powiat sokólski).

Łączna wartość zadania wyniosła 2,7 mln zł. Połowa tej kwoty pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat sokólski i gmina Szudziałowo dołożyły resztę – po 689 tys. zł.

Widać, że ta droga jest dla Państwa bardzo ważna, gdyż jesteście tu tak licznie zgromadzeni. Takie drogi są potrzebne nam wszystkim, aby bezpiecznie się nimi poruszać, dojeżdżać do innych miejscowości, do większych miast, do Kościoła, po zakupy, dowozić dzieci do szkół i korzystać z nich w różnych innych celach. Dlatego chcemy, aby te drogi były przede wszystkim bezpieczne, ponieważ z analiz przyczyn wypadków wynika, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest jakość dróg – powiedziałem m. in. w swoim wystąpieniu.

 Bez Funduszu Dróg Samorządowych, bez tego programu stworzonego przez rząd Prawa i Sprawiedliwości nie bylibyśmy w stanie jako samorządowcy tak szybko budować dróg. Z całego serca chciałbym podziękować mieszkańcom, ponieważ to wy inspirowaliście nas do tej inwestycji. Bez mieszkańców nie ma tak poważnych inwestycji – podkreślał starosta Piotr Rećko

W uroczystości wzięli udział m.in. Starosta Sokólski Piotr Rećko, Wójt Gminy Szudziałowo Tadeusz Tokarewicz, Komendant Straży Granicznej w Krynkach Mjr. Adam Kaźmierczak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Grzegorz Pul oraz Proboszcz Parafii w Samogródzie i Wierzchlesiu ks. Adrian Charytoniuk i Proboszcz Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce ks. Bogusław Urban.

 

Relacje medialne:

http://sokolka-powiat.pl/2020/07/31/otwarcie-drogi-powiatowej-horczaki-dolne-horczaki-gorne/

https://www.youtube.com/watch?v=KGF4YgrThcs&feature=emb_logo

https://isokolka.eu/szudzialowo/34698-uroczyscie-oddali-do-uzytku-droge-w-horczakach-foto

https://sokolka.naszemiasto.pl/trzykilometrowa-droga-powiatowa-uroczyscie-otwarta-byli/ar/c1-7831076