15 września 2016 roku wziąłem udział w uroczystości otwarcia Zakładu Aktywności Zawodowej pod nazwą Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjne w Krzyżewie (gmina Sokoły,powiat wysokomazowiecki). Centrum mieści się w stuletnim,odrestaurowanym budynku znajdującym się w kompleksie Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie. Prowadzone jest przez Fundację „Praca dla Niewidomych”,a jego misji przyświeca motto założycielki Szkoły Rolniczej w Krzyżewie Pani Stefanii Karpowicz: „Najważniejsze,to pracować dla tych,którzy nas potrzebują”.

W swoim wystąpieniu pogratulowałem wszystkim,którzy wnieśli wkład w powstanie Centrum oraz podkreśliłem,że pomoc osobom niepełnosprawnym,chorym,wykluczonym i potrzebującym wsparcia jest naszym obowiązkiem oraz stanowi miarę sensu ludzkiej kultury i cywilizacji. Oddanie do użytku Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjnego w Krzyżewie jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego,ale również całego województwa podlaskiego. Odniosłem się także do koncepcji funkcjonowania Centrum,które z jednej strony zatrudniać będzie osoby niepełnosprawne,a z drugiej przedstawiać ofertę rehabilitacyjną i hipoterapeutyczną osobom próbującym powrócić do sprawności fizycznej. Oprócz tego otwarte będzie dla wszystkich pragnących wypoczynku,także tego aktywnego. Na miejscu znajduje się boisko wielofunkcyjne,stadnina koni do hipoterapii i rekreacji,w budynku zaś mieszczą się specjalistyczne gabinety rehabilitacyjne,siłownia,grota solna i sauna. Nawiązałem również do działalności zawodowej mojej Żony,która związana jest z niepełnosprawnymi oraz do naszych częstych rozmów o potrzebach tych osób. Realizacja inwestycji takich jak Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjne w Krzyżewie to ogromny sukces. Oby powstawało ich w naszym regionie oraz całej Polsce jak najwięcej.
Po symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu Centrum wszyscy zgromadzeni na uroczystości,którą poprowadził Prezes Fundacji „Praca dla niewidomych” Piotr Konczewski,mogli zwiedzić budynek zwracając uwagę na jego bardzo wysoki standard.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto