Jestem wdzięczny Kapitule Redakcji Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej” za docenienie mojej działalności publicznej i nominację do tytułu „Osobowość Roku 2022” w Kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Szczególnie cieszy mnie, że Kapituła wzięła pod uwagę moje konsekwentne zabiegi o budowę drogi ekspresowej Białystok-Augustów-Raczki w ciągu międzynarodowej trasy Via Carpatia. Starania te, wsparte przez wiele środowisk i instytucji – samorządowców, przedsiębiorców, transportowców, mieszkańców województwa podlaskiego i część parlamentarzystów – zakończyły się pozytywną decyzją Rządu o budowie tej drogi, która jest niezwykle ważna dla rozwoju i przyszłości naszego regionu i całej Polski Wschodniej.

Mimo że sposób głosowania nie jest łatwy, uprzejmie proszę życzliwe osoby o wyrażenie poparcia dla mojej kandydatury, które będzie wyrazem solidarności dla naszych wspólnych działań na rzecz dobra publicznego.

Z wyrazami szacunku

Jarosław Zieliński

 

„Osobowość Roku” jest wielkim plebiscytem prowadzonym w całej Polsce przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press. W województwie podlaskim plebiscyt prowadzą Kurier Poranny i serwis www.poranny.pl, Gazeta Współczesna i serwis www.wspolczesna.pl, a także miejskie
i powiatowe serwisy www.naszemiasto.pl. 11 stycznia 2023 roku (środa) rozpoczęło się głosowanie. Powiatowy etap Konkursu Plebiscytowego będzie trwać do dnia 21 lutego 2023 roku (wtorek).

 

Decyzja Kapituły: