15 marca 2018 roku (czwartek) wziąłem udział w odprawie rozliczeniowo-koordynacyjnej kadry kierowniczej Ministerstwa Obrony Narodowej z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, które odbyło się w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie.

Zwracając się do uczestników spotkania Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że tegoroczna odprawa ma charakter szczególny, bo odbywa się w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, roku, który dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla polskiego wojska – wtedy odrodzonego – ma charakter szczególny. Prezydent zapowiedział, że nadal będzie budowana pozycja Polski jako państwa wnoszącego wkład w utrzymanie ładu oraz porządku w Europie i na świecie, zarówno na forum NATO, Unii Europejskiej jak i Rady Bezpieczeństwa ONZ, której jesteśmy obecnie członkiem.

„Konsekwentnie budujemy nowoczesne Wojsko Polskie zdolne ochronić suwerenność kraju i aktywnie uczestniczyć w działaniach sojuszniczych” – powiedział podczas odprawy Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Zapowiedział też dyslokację części polskich Sił Zbrojnych z zachodu na wschód w ramach kluczowego dla bezpieczeństwa militarnego Polski wzmocnienia bezpieczeństwa na flance wschodniej poprzez utworzenie we wschodniej Polsce nowej dywizji zawodowego wojska.