10 kwietnia 2015 roku odbywały się w całym kraju uroczystości związane z 5. rocznicą katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Przed południem tego dnia uczestniczyłem w rocznicowej Mszy św. w Kościele Seminaryjnym w Warszawie oraz w apelu poległych przed Pałacem Prezydenckim. Następnie wziąłem udział w posiedzeniu Zespołu Parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy samolotu TU-154 M w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej,a w godzinach popołudniowych uczestniczyłem w uroczystej Mszy św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim oraz w oddaniu hołdu poległym pod Pomnikiem Katyńsko-Smoleńskim usytuowanym obok kościoła,gdzie wraz z innymi delegacjami złożyłem kwiaty,a także wygłosiłem przemówienie.

11 kwietnia 2015 roku odbyły się,podobnie jak przed rokiem i przed dwoma laty,w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach oraz Państwowej Szkole Muzycznej w Augustowie koncerty pamięci poświęcone ofiarom tragedii smoleńskiej. Inicjatywa organizowania rocznicowych koncertów pamięci została podjęta przeze mnie wraz ze Społecznym Komitetem Pamięci i jest chętnie i w godny sposób realizowana przez dyrektorów (Pana Bernarda Michniewicza-PSM w Suwałkach i Pana Dariusza Michałowskiego – PSM w Augustowie ),nauczycieli i uczniów tych szkół artystycznych.

12 kwietnia 2015 roku uczestniczyłem w odsłonięciu i poświęceniu tablicy pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej w kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży oraz uroczystości,które odbywały się w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie,przy której usytuowany jest pomnik poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Podczas swoich wystąpień dzieliłem się refleksją o sytuacji,z jaką mamy do czynienia w Polsce po upływie 5 lat od tragedii pod Smoleńskiem,opierając się na przygotowanym w związku z tą rocznicą liście poselskim skierowanym do organizatorów i uczestników uroczystości rocznicowych (zob. treść listu).

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto