23 września 2009 roku poseł Jarosław Zieliński na zaproszenie Prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej dr. Grzegorza Kucharewicza wziął udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza,które odbyły się w Teatrze Capitol Club w Warszawie.

Poseł złożył życzenia polskim aptekarzom i farmaceutom w przeddzień ich święta związanego z imieninami Patronów- św. Kosmy i Damiana,a także podziękował samorządowi aptekarskiemu za ochronę tradycji polskiego aptekarstwa i pielęgnowanie etyki zawodowej. „Nie o wszystkim powinny decydować biznesowe prawa rynku,trzeba pamiętać,że zawody zaufania publicznego,a do takich należy zawód aptekarza,muszą wypełniać swoje zadania przede wszystkim z troską o człowieka. Każdy z nas prędzej czy później przyjdzie po leki. Chcemy nadal mieć zaufanie,że aptekarz dobrze nam doradzi,byśmy byli zdrowi”.

Jarosław Zieliński powiedział,że tak realizowana misja aptekarza zawsze będzie miała poparcie Prawa i Sprawiedliwości. To samo dotyczy ochrony tradycyjnego polskiego aptekarstwa przed dominacją i monopolem zagranicznych korporacji farmaceutycznych.

foto

foto

foto

foto

foto