5 maja 2012 roku poseł Jarosław Zieliński uczestniczył w obchodach Dnia Strażaka i uroczystościach 20.lecia Państwowej Straży Pożarnej zorganizowanych przez Komendę Miejską PSP w Suwałkach. Poseł podziękował strażakom zawodowym i ochotnikom za profesjonalną i ofiarną służbę oraz złożył życzenia z okazji święta Ich Patrona Św. Floriana.

Poseł zwrócił uwagę,że strażacy cieszą się najwyższym zaufaniem społecznym,ale w ostatnich latach pod rządami Donalda Tuska państwo przestało o nich dbać. Świadczy o tym m.in. zmarnowanie efektów i przerwanie programu modernizacji, rozpowszechnianie krzywdzących i nieprawdziwych opinii na temat rzekomych przywilejów emerytalnych połączone z forsowaniem zmian w emeryturach mundurowych oraz uzależnienie ewentualnych podwyżek płac w 2012 roku od pogody (zostały one uzależnione od tego,czy zostaną zaoszczędzone środki finansowe przewidziane w budżecie na usuwanie powodzi i innych klęsk żywiołowych).

Poseł Jarosław Zieliński otrzymał od strażaków specjalny ryngraf z okazji 20.lecia PSP w podziękowaniu za wspieranie Państwowej Straży Pożarnej.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto