22 maja 2016 roku uczestniczyłem w obchodach Dnia Strażaka zorganizowanych w Łapach (powiat białostocki). Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Kościele pw. Świętego Krzyża w Łapach. Po zakończonej Eucharystii uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi oraz pocztami sztandarowymi przeszli na plac przy świątyni,gdzie odbył się uroczysty apel,podczas którego wręczono odznaczenia,wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe. W swoim wystąpieniu skierowanym do funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i druhów ochotników podziękowałem strażakom za ich ofiarną służbę,a nagrodzonym pogratulowałem sukcesów. 

W uroczystości uczestniczyli także m. in. nadbryg. Leszek Suski – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej,Jarosław Brysiewicz – Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego,st. bryg. Piotr Pietraszko – Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,Urszula Jabłońska – Burmistrz Łap oraz przedstawiciele władz samorządowych okolicznych gmin i służb współpracujących ze strażakami.

Spotkanie było zapowiadane na łamach gazetki parafialnej "Czas Nadziei" wydawanej przez Parafię pw. Świętego Krzyża w Łapach.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto