15 maja 2015 roku w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z inicjatywy Suwalskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przy współpracy z Oddziałem Okręgowym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach został zorganizowany po raz trzeci marsz,w którym ulicami miasta przeszły osoby niepełnosprawne,ich rodzice i opiekunowie,wolontariusze oraz przedstawiciele różnych instytucji zajmujących się niesieniem pomocy osobom niepełnosprawnym. Celem marszu jest uświadomienie społeczeństwu problemów i barier z jakimi na co dzień spotykają się osoby niepełnosprawne,które uniemożliwiają prowadzenie normalnego życia ,jak również uzmysłowienie,że osób niepełnosprawnych nie można dyskryminować. To od nich niejeden zdrowy człowiek może nauczyć się,jak kochać życie i przyjmować je takim jakie jest. Podczas uroczystości Przewodnicząca Suwalskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Pani Zofia Syperek zapoznała zebranych z moimi działaniami podjętymi po obchodach Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie 27 maja 2014 roku w związku z postulatami złożonymi przez suwalskie środowisko osób niepełnosprawnych.
Ostatnie wpisy
- Podsumowanie XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”
- Zaproszenie na Sympozjum „Obława Augustowska – wciąż trudna droga do prawdy i godnej pamięci”
- Jubileusz 20-lecia kierunku Technik Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach
- Piknik Rodzinny w Jeleniewie
- Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Wszyscy równi, każdy inny” w Suwałkach



