11 października 2023 roku (środa) uczestniczyłem w obchodach Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty Białymstoku w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży.

W uroczystości uczestniczyli pedagodzy z Łomży i czterech powiatów zachodniej części województwa podlaskiego, samorządowcy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski, Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka. Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej prawie 170 nauczycieli i wychowawców odebrało odznaczenia i nagrody.

Podczas uroczystości powiedziałem m.in. „Jestem w wykształcenia i zawodu nauczycielem i wiem, jak ważna jest rola nauczycieli w edukacji, wychowaniu i kształtowaniu postaw młodzieży, ale im mam więcej doświadczeń życiowych, zawodowych i społecznych, tym tę rolę doceniam jeszcze bardziej. Wszystko jest ważne, ale najwięcej zależy od człowieka. Im więcej dobrych wartości, cech, umiejętności, dążeń, wrażliwości zaszczepimy w młodych ludziach, tym świat będzie lepszy. Warto dbać o nauczycieli, którzy będą tę wielką misję wobec naszych dzieci i wnuków realizować teraz i w przyszłości”.

 

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

W Łomży przyznano odznaczenia i nagrody z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej (radio.bialystok.pl)