29 maja 2016 roku w Sejnach w Bazylice Nawiedzenia NMP odbyła się uroczysta Msza święta w ramach obchodów upamiętniających 71. rocznicę Martyrologii Ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 roku. Mszę świętą,w której uczestniczyły rodziny Ofiar,samorządowcy,przedstawiciele klubów historycznych,motocykliści,służby mundurowe i licznie zgromadzeni mieszkańcy Sejn koncelebrowali Ksiądz Prałat Stanisław Wysocki – Prezes Związku Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 i Kustosz Bazyliki – Ksiądz Dziekan Zbigniew Bzdak. 

Podczas Mszy świętej odsłonięto i poświęcono w przedsionku Bazyliki Epitafium w hołdzie Ofiarom Obławy Augustowskiej,którą ufundowali pracownicy Lasów Państwowych i samorządy.

Podczas uroczystości reprezentowała mnie moja żona Lilianna Anna Zielińska,która podziękowała wszystkim za kultywowanie pamięci o Ofiarach Obławy Augustowskiej i zapewniła w moim imieniu,że w dalszym ciągu będę zabiegał o wyjaśnienie prawdy o tej największej zbrodni dokonanej na Polakach po zakończeniu II wojny światowej.

foto

foto

foto

foto

foto