27 października 2019 roku wziąłem udział w uroczystościach związanych z 35. rocznicą śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, które odbyły się w Suchowoli.

Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów na grobie rodziców księdza Jerzego i pod jego pomnikiem. Następnie w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła została odprawiona Msza Święta celebrowana przez Metropolitę Białostockiego księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdę.

W swoim wystąpieniu podkreśliłem, że obowiązkiem moralnym, ludzkim, chrześcijańskim, katolickim i narodowym jest pamięć o dziele i ofierze błogosławionego księdza Popiełuszki. Dodałem, że współcześnie testamentem ks. Jerzego jest służba tym ideałom, za które on oddał życie.

Odczytano także list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do uczestników uroczystości.

„To cenne świadectwo przywiązania do dziedzictwa niezapomnianego duszpasterza „Solidarności” i wspaniałego patrioty, który za swoją wierność Bogu i Ojczyźnie poniósł najwyższą ofiarę” napisał Prezydent.

Po Mszy Świętej zebrani mogli obejrzeć spektakl słowno-muzyczny „Dobrem zwyciężać” w wykonaniu Jerzego Zelnika, Roberta Grudnia i Gieorgija Agratina.

 

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/175238

https://isokolka.eu/suchowola/31039-uroczystosci-w-rocznice-smierci-ksiedza-jerzego-bylo-dwoch-ministrow-wojewoda-i-przedstawiciele-solidarnosci-z-calego-kraju-wideo-foto

https://bialystok.tvp.pl/45034733/w-suchowoli-upamietniono-35-rocznice-smierci-ks-popieluszki