2 września 2012 roku uczestniczyłem w obchodach 32. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w Suwałkach i Sokółce.

Uroczystości rocznicowe w Suwałkach zorganizowaliśmy wspólnie,podobnie jak w ciągu wielu ostatnich lat,z Przewodniczącym Rady Oddziału Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność w Suwałkach Zdzisławem Koncewiczem. Po Mszy świętej w intencji Ojczyzny i Solidarności w konkatedrze pw. Św. Aleksandra złożyliśmy kwiaty pod Dębem Wolności w Parku im. Konstytucji 3 Maja. Do zgromadzonych uczestników uroczystości skierowałem kilka zdań refleksji o historycznej roli Solidarności oraz zadaniach,które są dzisiaj przed nami.

W Sokółce obchody rocznicy powstania Solidarności odbyły się z mojej inicjatywy,a organizacji podjęli się: Przewodnicząca Oddziału Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” w Sokółce Alina Sokołowska oraz Burmistrz Miasta Sokółki Stanisław Małachwiej. Po Mszy świętej w kościele pw. Św. Antoniego Padewskiego w Sokółce uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi Sybiraków,ofiary Katynia i Smoleńska. Tutaj również wygłosiłem okolicznościowe przemówienie.

Swoje refleksje wyrażone tego dnia w przemówieniach związałem z treścią Uchwały Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości w sprawie rocznicy porozumień sierpniowych

(zob. treść uchwały).

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto