3 maja 2018 roku (czwartek) wziąłem udział w obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbyły się w Augustowie.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny z udziałem kompanii reprezentacyjnych Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz pocztów sztandarowych w Bazylice Mniejszej pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

Po Mszy Świętej mieszkańcy miasta, goście i reprezentacje służb mundurowych przeszli na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie odbyła się główna część obchodów.

W swoim wystąpieniu podkreśliłem, że powinno to być święto wszystkich Polaków. Zarówno tych, którzy dotąd swoim życiem i czynem kontynuowali te wartości, z których wyrosła konstytucja i do których zmierzała jak i tych, którzy jeszcze tego nie docenili.

Współczesna Polska potrzebuje pracy i wysiłku wszystkich obywateli. Powinniśmy skupić się wokół przyszłości naszej Ojczyzny. Umacniać jej potencjał we wszystkich możliwych wymiarach. Dbać o jej godność. Tak, żeby przyszłym pokoleniom zostawić naszą Ojczyznę w takim stanie, jaki jest dzisiaj możliwy do wypracowania, aby przyszłe pokolenia mogły z tego korzystać – dodałem.

Następnie wraz z Komendantami Wojewódzkimi Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz Podlaskim Komendantem Straży Granicznej złożyłem kwiaty pod pomnikiem „Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą Ojczyznę”.