21 listopada 2022 roku (poniedziałek) uczestniczyłem w uroczystym otwarciu dwóch nowych odcinków dróg w gminie Rutka – Tartak (powiat suwalski). Do użytku oddano nowy odcinek ulicy Leśnej w Rutce- Tartak oraz drogę gminną w Kleszczówku.

Mieszkańcy Rutki- Tartak po latach doczekali się asfaltu, ścieżki rowerowej oraz oświetlenia. Zmieniło się też otoczenie ośrodka zdrowia, wykonano parking i przebudowano ogrodzenie. Budowa ulicy Leśnej z ciągiem pieszo – rowerowym, która prowadzi na stadion gminny i osiedle nowych domów jednorodzinnych  kosztowała prawie  2,2 mln zł. Podobny koszt został poniesiony przy budowie drogi w Kleszczówku. Obie inwestycje zostały w dużym stopniu dofinansowane z budżetu państwa, a dokładnie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i z rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Droga w miejscowości Kleszczówek  to typowa droga prowadząca przez wieś, ale także jedyny dojazd do kleszczowieckich jezior.

Do zebranych uczestników uroczystości powiedziałem m.in.: „Te nowe drogi będą dobrze służyły codziennemu użytkowaniu ich przez mieszkańców, spowodują wzrost bezpieczeństwa, bo dobre drogi to mniej wypadków drogowych, mniej kolizji i większa gwarancja bezpieczeństwa zdrowia i życia ludzkiego podczas podróży.  W ostatnim czasie dzięki programom rządu Prawa i Sprawiedliwości takich dróg na naszym terenie, przez lata inwestycyjnie zaniedbanym, powstaje coraz więcej. Dzięki temu łatwiejsze jest codzienne życie mieszkańców. Mam nadzieję, że przez następne lata będziemy mogli te działania kontynuować. Zależy to jednak od wyniku zbliżających się wyborów parlamentarnych”.

Remont obu dróg kosztował ponad 4 mln złotych. Jeszcze w tym roku w gminie Rutka-Tartak zostaną oddane do użytku dwie nowe drogi, Potopy – Rowele oraz w miejscowości Jałowo.

Galeria zdjęć :

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/64647573/dwa-nowe-odcinki-drog-w-gminie-rutkatartak-oddane-do-uzytku

https://suwalki.naszemiasto.pl/oddano-do-uzytku-dwa-nowe-odcinki-drog-w-gminie-rutka/ar/c1-9098853

https://www.suwalki24.pl/article/1,gmina-rutka-tartak-uroczyscie-zakonczyla-dwie-duze-inwestycje-drogowe-wideo-i-zdjecia