2 lutego 2024 roku (piątek) uczestniczyłem w uroczystym otwarciu nowoczesnego Gminnego Centrum Kultury w Gminie Kobylin-Borzymy. 

Do zgromadzonych uczestników uroczystości powiedziałem m.in.: „Obiekt Gminnego Centrum Kultury, który przez wiele lat czekał na remont po likwidacji szkoły zyskał nowe życie i będzie służył kultywowaniu i rozwijaniu kultury i czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy, a także rozwijaniu talentów artystycznych młodzieży. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu w ramach jednego z programów inwestycyjnych rządu Prawa i Sprawiedliwości – Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Mam satysfakcję, że dzięki dobrej współpracy rządowo-samorządowo-parlamentarnej mogłem wesprzeć starania władz Gminy o uzyskanie środków z budżetu centralnego na tę inwestycję. Troska o rozwój kultury ma wielkie znaczenie dla funkcjonowania wspólnoty samorządowej i dla każdego z jej członków. Warto łączyć to, co materialne i praktyczne, z tym, co duchowe, co przenosi nas do krainy ducha, kultury i piękna, co nadaje głębszy sens naszemu życiu. Warto w tym miejscu przywołać słowa Cypriana Kamila Norwida:

„Bo piękno na to jest, by zachwycało

Do pracy – praca, by się zmartwychwstało””.

 

Gratuluję mieszkańcom Gminy Kobylin-Borzymy, a zwłaszcza Wójtowi Dariuszowi Sikorskiemu, radnym Rady Gminy, pracownikom oraz strażakom nowoczesnego Centrum Kultury w Gminie Kobylin-Borzymy wraz z garażami dla samochodów Ochotniczej Straży Pożarnej. 

 

 

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://ewysmaz.pl/artykul/kobylin-borzymy-stara/1217298

https://wspolczesna.pl/stara-szkola-w-kobylinieborzymach-zyskala-nowy-blask-teraz-bedzie-tam-nowoczesne-gminne-centrum-kultury/ar/c1-18283571