9 października 2023 roku (poniedziałek) uczestniczyłem w oddaniu do użytku nowo zbudowanej i jedynej jak dotąd w województwie podlaskim strzelnicy we wsi Borysowszczyzna w powiecie siemiatyckim.

Strzelnica cywilno – sportowa, to nowoczesny obiekt, który pozwala na wykonywanie strzałów na odległość 100 metrów z postaw strzeleckich „leżąc”, „klęcząc” i „stojąc” do celów stałych i ukazywanych. Posiada 6 stanowisk strzeleckich oraz wydzielony rejon pola tarczowego do strzelania z pistoletów wojskowych na odległościach od 10 m do 50 m pod kulochwytem głównym. Dodatkowo obiekt posiada osie do strzelania myśliwskiego z możliwością strzelania na 50 i 35 metrów. Inwestycja kosztowała prawie 10 mln złotych i była możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu #PolskiŁad oraz z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej.

W swoim przemówieniu powiedziałem m.in.: „Robimy to wszystko po to, by zwiększać bezpieczeństwo Polski. Polska będzie bezpieczna wtedy, kiedy będzie miała silną, nowoczesną i liczną armię. Wielkie zasługi dla powstania tej strzelnicy ma Starosta Siemiatycki Marek Bobel, którego wspierałem w realizacji tego przedsięwzięcia i uzyskaniu środków finansowych na ten cel. Żołnierze, którzy w niedługim czasie będą stacjonować w nowej jednostce wojskowej w Czartajewie będą mieli gdzie ćwiczyć swoją żołnierską sprawność”.

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne: 

Powiat siemiatycki ma nowoczesną strzelnicę!

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/231525