12 lutego 2024 roku (poniedziałek) uczestniczyłem w otwarciu przebudowanego odcinka drogi powiatowej Wiżajny – Ejszeryszki – Rutka Tartak. Jest to kolejna droga w naszym regionie, która ułatwi codzienne życie mieszkańców. Jej budowa była możliwa dzięki wsparciu finansowemu powiatu suwalskiego z budżetu państwa z ramach Programu Inwestycji Strategicznych #PolskiŁad.

Podczas uroczystości powiedziałem m.in.: „Dziękuję samorządowcom, a w szczególności Staroście Suwalskiemu Witoldowi Kowalewskiemu, Wójtowi Gminy Wiżajny Stanisławowi Pietrukiewiczowi oraz Wójtowi Gminy Rutka Tartak Piotrowi Sinkiewiczowi za współpracę i wspólną troskę o unowocześnienie infrastruktury drogowej, a przez to poprawę bezpieczeństwa i komfort życia mieszkańców. Lata rządów Prawa i Sprawiedliwości to był dobry czas dla samorządów, inwestycji lokalnych i rozwoju społecznego gmin, powiatów i regionów, zwłaszcza Polski Wschodniej, gdzie dochody własne samorządów są stosunkowo małe, w związku z czym samorządy nie są w stanie z własnych budżetów sfinansować ważnych inwestycji infrastrukturalnych – budowy szkół, przedszkoli, żłobków, sal i boisk sportowych, dróg, mostów czy strażnic OSP. Niestety wiele wskazuje na to, że te długo oczekiwane programy inwestycyjne i rozwojowe realizowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości nie będą kontynuowane przez obecną koalicję 13 grudnia Donalda Tuska”.

 

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://www.suwalki.info/wiadomosci/wiadomosci-z-regionu/otwarcie-drogi-wizajny-ejszeryszki-rutka-tartak

https://www.suwalki24.pl/article/1,droga-powiatowa-wizajny–ejszeryszki–rutka-tartak-juz-prawie-cala-zmodernizowana-zdjecia

Droga Wiżajny – Ejszeryszki – Rutka Tartak wyremontowana