11 listopada 2009 roku poseł Jarosław Zieliński uczestniczył w obchodach 91. rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowanych przez samorząd miasta i powiatu w Sokółce. Po uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny w Kościele p.w. Antoniego Padewskiego w Sokółce odbyła się patriotyczna uroczystość pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudzkiego.

Poseł Jarosław Zieliński złożył,wraz z licznymi delegacjami,kwiaty pod pomnikiem Marszałka oraz wygłosił okolicznościowe przemówienie.

„Patriotyzm – powiedział Poseł – jest wciąż,trak jak dawniej i zawsze Polsce potrzebny. Można nawet powiedzieć,że Polsce dziś i Polsce jutro potrzebny jest nowy patriotyzm oparty na kilku mocnych filarach. Pierwszym z nich jest głębokie uświadomienie sobie tego daru i tej wartości,jakim jest wolna Ojczyzna i własne,niepodległe państwo. Drugim jest pełna wiedza o dziejach Narodu i Państwa,znajomość historii bez przekłamań,bez przemilczeń i białych plam oraz związana z nią pamięć historyczna i poczucie tożsamości narodowej. Trzecim filarem współczesnego patriotyzmu powinna być troska o przyszłość Polski z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań,które mogą być dla niej szansą,ale i zagrożeniem,w zależności od tego,na ile potrafimy zadbać o polski interes narodowy. Dzisiaj odnosi się to przede wszystkim do tego,czy potrafimy zadbać o należną pozycję naszego kraju i polskie sprawy w Unii Europejskiej”.

Po południu podczas akademii okolicznościowej w kinie „Sokół” w obecności kilkuset mieszkańców Sokółki i Powiatu Sokólskiego poseł Jarosław Zieliński w sposób uroczysty wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Prof. Lecha Kaczyńskiego odznaczenia państwowe najaktywniejszym przedstawicielom mniejszości tatarskiej w Polsce.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego za zasługi na rzecz społeczności lokalnej Złotym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali: Pani Mirosława Korycka,Pan Stefan Korycki i Pan Stanisław Kossakowski,zaś Srebrnym Krzyżem Zasługi: Pan Bronisław Kuryłowicz,Pan Alik Radecki,Pan Maciej Radkiewicz i Pan Maciej Szczęsnowicz.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto