4 października 2023 roku (środa) uczestniczyłem w uroczystości nadania sztandaru Nadleśnictwu Hajnówka przez dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Andrzeja Nowaka.

Uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru rozpoczęła się Mszą świętą, w której uczestniczyli duchowni katoliccy z biskupem seniorem Antonim Pacyfikiem Dydyczem i prawosławni z biskupem hajnowskim Pawłem. Jest to pierwszy sztandar nadany nadleśnictwu w rejonie Puszczy Białowieskiej. Po poświęceniu sztandaru i wbiciu gwoździ w jego drzewiec, Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka Mariusz Agiejczyk przekazał sztandar pocztowi sztandarowemu, a pracownicy nadleśnictwa złożyli ślubowanie.

W swoim wystąpieniu powiedziałem m.in. : „Dziękuję leśnikom za troskę o polskie lasy, które są „perłą w naszej narodowej koronie”, za racjonalną gospodarkę leśną oraz patriotyczną pamięć o bohaterach poległych za wolność naszej Ojczyzny oraz ważnych wydarzeniach historycznych. Wyrazy wdzięczności składam  też leśnikom z naszego regionu, w tym z Nadleśnictwa Hajnówka, składam je na ręce Andrzeja Nowaka – Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, który swoją odważną postawą w obronie zasad i wartości daje świadectwo i wzór pełnej oddania służby Lasom Państwowym i Polsce.”

W uroczystości udział wzięli licznie zgromadzeni leśnicy oraz zaproszeni goście. Matką chrzestną sztandaru została Krystyna Szyszko – wdowa po Śp. Prof. Janie Szyszko.

 

Galeria zdjęć: 

 

Relacje medialne:

https://hajnowka.naszemiasto.pl/nadlesnictwo-hajnowka-jako-pierwsze-w-regionie-od-dzis/ar/c1-9475965