8 października 2023 roku (niedziela) uczestniczyłem wraz z małżonką we Mszy św. i koncercie Chóru Parafialnego oraz wernisażu wystawy pn. ” Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko i jego muzeum w Okopach” w Parafii pw. św. Brata Alberta w Mońkach.

Ekspozycja złożona z 20 plansz przedstawia życie i działalność kapelana Solidarności. Wystawa dokumentuje również etapy tworzenia nowego oddziału białostockiego Muzeum Podlaskiego – Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Okopach.

Na Mszę Świętą i wernisaż wystawy przybyło liczne grono mieszkańców i wiernych wraz z Ks. Proboszczem Piotrem Karpiesiukiem, Ks. Adamem Szotem, Dyrektorem Muzeum Podlaskiego Waldemarem Wilczewskim oraz Przewodniczącym Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” Józefem Mozolewskim. We Mszy uczestniczyła również rodzina ks. Popiełuszki. Po Mszy św. odbył się koncert w wykonaniu Chóru Parafialnego pod batutą Grzegorza Żaka.

Do uczestniczących w uroczystości dziennikarzy powiedziałem m.in.: „Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko oddał życie za wiarę, godność człowieka i za to, „żeby Polska była Polską”. Dziękuję Przewodniczącemu podlaskiej Solidarności Józefowi Mozolewskiemu i Księdzu Proboszczowi Parafii pw. św. Brata Alberta w Mońkach za tę uroczystość. Dobrze, że pamiętamy o ofierze Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszko dzisiaj, gdy wciąż, choć w innych warunkach i okolicznościach, musimy zabiegać o to „żeby Polska była Polską.”

 

Galeria zdjęć: 

Relacje medialne:

Wernisaż wystawy ,,Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko i jego muzeum w Okopach”