29 października 2012 roku odbyła się akcja sprzątania cmentarza parafialnego przy ulicy Bakałarzewskiej w Suwałkach z udziałem dzieci i młodzieży z suwalskich szkół. Uczniowie w geście pamięci przed zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych uporządkowali teren cmentarza parafialnego sprzątając zaniedbane i zapomniane groby.

Organizatorem akcji,do której włączyli się dyrektorzy,nauczyciele i uczniowie suwalskich szkół był Pan Łukasz Nadzieja.

Podziękowałem wszystkim za uczestnictwo w akcji i szlachetną aktywność świadczącą o szacunku do tych,którzy odeszli od nas,a zasługują na naszą pamięć. Przejawia się ona między innymi w dbałości o groby i porządek wokół nich. Dlatego też należy dołożyć wszelkich starań,aby ta cenna inicjatywa była organizowana cyklicznie w następnych latach.

Akcji towarzyszyły konkursy,w którym wzięły udział wszystkie dzieci uczestniczące w sprzątaniu cmentarza. Jeden z nich polegał na odnalezieniu najstarszego nagrobka suwalskiej nekropolii,drugi zaś na wskazaniu nagrobka jednej ze znanych i zasłużonych osób. Zwycięzcom konkursu pogratulowałem oraz wręczyłem symboliczne nagrody.

foto

foto

foto

foto

foto

foto