4 sierpnia 2019 roku (niedziela) uczestniczyłem w podsumowaniu 24. Mistrzostw Polski w Pływaniu Na Byle Czym pod nazwą „Co Ma Pływać Nie Utonie”. Tradycyjnie zawody odbyły się w Augustowie.

W tegorocznej edycji Mistrzostw wzięło udział 18 konstrukcji, a zwyciężyło pływadło „Raciborska Straż Ogniowa”. Załoga wykazała się znakomitą precyzją wykonania repliki wozu strażackiego z początków XX w. i efektowną paradą na rzece Netta.

Podczas uroczystego podsumowania zawodów i wręczenia nagród zaznaczyłem, że Mistrzostwa Polski w Pływaniu Na Byle Czym to największa impreza organizowana w ciągu roku w Augustowie, a miasto latem staje się jedną z turystycznych stolic Polski.

Augustów jest pięknym, turystycznym i uzdrowiskowym miastem, a pomysł Pływania na Byle Czym jest niepowtarzalny. Inwencja konstruktorów wydaje się być nieograniczona, bo co roku prezentowane są inne, coraz ciekawsze pływadła wymagające twórczej wyobraźni. Gratuluję laureatom, organizatorom i wszystkim, którzy wspierają przeprowadzenie tego przedsięwzięcia. Dzięki niemu Augustów jest rozsławiany na całą Polskę.

 

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/172187

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/172175

https://bialystok.tvp.pl/43799493/plywanie-na-byle-czym-w-augustowie