25 listopada 2017 roku (sobota) wziąłem udział w lokalnej debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa mieszkańców gmin Bakałarzewo i Raczki po reaktywacji posterunku Policji. Odbyła się ona w Gminnym Ośrodku Kultury w Bakałarzewie.

Komendant Miejski Policji w Suwałkach przedstawił efekty działalności posterunku Policji w Bakałarzewie w ciągu roku jego funkcjonowania po reaktywacji w dniu 6 czerwca 2016 roku.
Podczas spotkania podkreśliłem, jak ważne dla społeczności lokalnych jest przywracanie zlikwidowanych wcześniej posterunków. Proces ten na terenie całej Polski trwa od czasu przejęcia odpowiedzialności za nasze państwo przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Przypomniałem, że koalicja PO-PSL zlikwidowała ponad połowę posterunków Policji (418 spośród 817). Zaznaczyłem, że policjanci muszą być tam, gdzie toczy się codzienne życie ludzi. Muszą oni znać problemy i zagrożenia na danym terenie, trafnie je diagnozować i skutecznie eliminować. Bardzo dużą rolę pełnią w tym dzielnicowi.
Omówiłem również zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jak również przybliżyłem uczestnikom debaty program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Podczas spotkania mieszkańcy zgłaszali swoje spostrzeżenia i propozycje dotyczące poprawy bezpieczeństwa na terenie gmin, które zamieszkują. Dotyczyły one m. in. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wyrazili również wdzięczność za przywrócenie posterunku Policji w Bakałarzewie podkreślając, że stała obecność umundurowanych policjantów oraz ich dostępność korzystnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Podkreślali także dobrze układającą się współpracę z całą obsadą posterunku.

 

Relacje medialne:

http://bialystok.tvp.pl/34957793/bakalarzewo-z-posterunkiem