20 lutego 2012 roku odbyło się w Białymstoku posiedzenie Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego poświęcone planowanej przez samorząd miasta Białegostoku likwidacji części szkół ponadgimnazjalnych funkcjonujących w tym mieście. Poseł Jarosław Zieliński wystąpił przeciwko nieuzasadnionym i nieracjonalnym planom likwidacji i przekształceń szkół ponadgimnazjalnych przez miasto Białystok wskazując,że wpisują się one w szkodliwą praktykę zamykania z każdym rokiem setek szkół w Polsce. Apelował o przesunięcie planowanej decyzji,poddanie ich rzeczywistym konsultacjom społecznym oraz przygotowanie strategii rozwoju edukacji w Białymstoku,której miasto dotąd nie posiada,w związku z czym podejmowane próby zmian w szkolnictwie są chaotyczne,a ich efekty – bliżej nieokreślone.

W posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego poświęconej powyższym problemom uczestniczyli liczni przedstawiciele zagrożonych szkół – dyrektorzy,nauczyciele,rodzice,a nawet uczniowie,działacze oświatowych związków zawodowych,samorządowcy oraz parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

O odstąpienie od nieuzasadnionych planów likwidacji i przekształceń białostockich szkół poseł Jarosław Zieliński zaapelował także do prezydenta i radnych miasta podczas konferencji prasowej,zorganizowanej 24 lutego 2012 roku wspólnie z posłem PiS Dariuszem Piontkowskim,przewodniczącą oświatowej Solidarności w Białymstoku Krystyną Wasiluk – Richter oraz przedstawicielami zagrożonych likwidacją szkół.