4 listopada 2014 roku uczestniczyłem w VII Międzyszkolnym Konkursie „Religijne i geograficzne aspekty pielgrzymek – podróży Jana Pawła II” zorganizowanym w tym roku pod hasłem „… tak i ja was posyłam” – Światowe Dni Młodzieży – Manila,Rzym (2000),Kolonia w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sokołach (powiat wysokomazowiecki). Pogratulowałem inicjatywy tego cennego konkursu jego pomysłodawcy – dyrektorowi i nauczycielom Gimnazjum w Sokołach,a także tegorocznym uczestnikom konkursu i ich nauczycielom. Podkreśliłem wychowawczą wartość autorytetu i nauczania Świętego Jana Pawła II,dzięki któremu młodzież może podążać w swoim rozwoju drogą dobra,piękna,mądrości i świętości. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się rozległą i ugruntowaną wiedzą o dziele i pielgrzymkach Jana Pawła II. Jury konkursu pierwsze miejsce przyznało uczniom Gimnazjum z Wysokiego Mazowieckiego,miejsce drugie uczniom Gimnazjum w Rutkach Kossakach,a trzecie – uczniom Gimnazjum w Radziłowie (powiat grajewski).
Ostatnie wpisy
- Podsumowanie XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”
- Zaproszenie na Sympozjum „Obława Augustowska – wciąż trudna droga do prawdy i godnej pamięci”
- Jubileusz 20-lecia kierunku Technik Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach
- Piknik Rodzinny w Jeleniewie
- Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Wszyscy równi, każdy inny” w Suwałkach








