27 marca 2024 roku (środa) o niespełnionych obietnicach koalicji 13 grudnia Donalda Tuska oraz narastającej drożyźnie i braku działań w tej sprawie ze strony rządu informowaliśmy wspólnie z Leszkiem Decem – kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz Jackiem Juszkiewiczem – kandydatem PiS na Prezydenta Miasta Suwałk na konferencji prasowej przy Targowisku Miejskim w Suwałkach.

Rozmawialiśmy m.in. o podniesieniu przez koalicję 13 grudnia podatku VAT na żywność, podniesieniu opłaty paliwowej o 13,2%, podwyżkach cen prądu po 30 czerwca br. oraz likwidacji bezpiecznego kredytu 2%.

Opisując aktualną sytuację powiedziałem m.in.: „ Jesteśmy na targowisku miejskim w Suwałkach i wystarczy przejść się i porozmawiać z ludźmi, ze sprzedawcami i tymi, którzy kupują towary spożywcze. Wszyscy powiedzą, że wzrost cen jest bardzo zauważalny. A miało być przecież inaczej, miała być obniżka i stabilizacja. Miało być tak pięknie, demokratycznie, były patriotyczne serduszka na białych koszulach działaczy PO i miała być uśmiechnięta Polska. Tymczasem po trzech miesiącach ich rządów mamy #100Kłamstw zamiast 100 obietnic, #TuskoDrożyzna i totalitarne policyjne państwo”.

Przypomniałem, że od 1 kwietnia wzrosną, i tak wysokie, ceny żywności w związku z wprowadzeniem 5% VAT-u na żywność, a z końcem czerwca gwałtownie wzrosną ceny prądu, bo przestanie działań Osłonowa Tarcza Energetyczna, a to pociągnie za sobą kolejny wzrost cen towarów i usług: „Miała być podniesiona stopa, wolna od podatku do 60 proc. – nie ma tego. Miały nie zostać podwyższone podatki PIT, CIT i VAT, a tymczasem już za kilka dni, po świętach będzie wzrost cen żywności w związku z podniesieniem VAT-u na żywność do 5 proc. Obiecano też kredyt dla młodych na zakup pierwszego mieszkania, ale skończył się już ten okres, kiedy obowiązywał program Prawa i Sprawiedliwości na kredyt 2 proc. Nie ma nic, z tego co było zapowiadane. Mamy do czynienia z jednym wielkim oszustwem i tuskodrożyzną”.

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/237170

https://dwutygodniksuwalski.pl/konferencja-prasowa-prawa-i-sprawiedliwosci