11 marca 2017 roku w moim Biurze Poselskim w Suwałkach odbyła się konferencja prasowa dotycząca sytuacji dwóch Szkół Podstawowych z powiatu suwalskiego – Szkoły w Pawłówce (gmina Przerośl) i Becejłach (gmina Szypliszki). Podczas konferencji zatytułowanej „Rząd Prawa i Sprawiedliwości po stronie rodziców” Podlaski Kurator Oświaty Pani Jadwiga Mariola Szczypiń przedstawiła informację o wydaniu negatywnej opinii dotyczącej przekazania do prowadzenia Szkoły Podstawowej w Pawłówce Stowarzyszeniu „Edukator”. Do przekazania dążył samorząd gminny w Przerośli. 

Podkreśliłem,że nie ma podstaw,aby placówka została przekazana Stowarzyszeniu. Zaapelowałem do samorządowców,aby głęboko zastanawiali się nad podejmowanymi decyzjami i brali pod uwagę głos mieszkańców.

Podlaski Kurator Oświaty odniosła się również do sytuacji Szkoły Podstawowej w Becejłach prowadzonej przez Stowarzyszenie,które znalazło się w finansowych tarapatach. Zaznaczyła,że problemy Stowarzyszenia nie mogą przyczynić się do likwidacji Szkoły,a jego wycofanie się z zadania prowadzenia placówki oznacza,że do utrzymania Szkoły zobowiązana będzie gmina.

Relacje medialne:

foto

foto

foto