4 sierpnia 2023 roku (piątek) uczestniczyłem w konferencji prasowej poświęconej trwającemu remontowi peronów i przystanków kolejowych w Augustowie, finansowanym w ramach rządowego „Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”. 

Prace modernizacyjne na peronie dworca PKP w Augustowie oraz przystanku Augustów-Port realizowane w ramach tego programu dobiegają końca.

Podczas konferencji powiedziałem m.in.„Augustów jest bardzo ważnym punktem na mapie naszego regionu, ponieważ jest miastem nie tylko turystycznym, ale i uzdrowiskowym, które dzięki dotacjom z rządowych programów ma szansę intensywnego rozwoju. Modernizacja dworca i peronów będzie służyć nie tylko mieszkańcom, ale też podróżnym, którzy muszą mieć możliwość komfortowego dojazdu, a także samego wejścia i wyjścia z pociągu. Cieszą te zmiany, bo tej linii kolejowej nie można skazać na wymieranie. Oznaczałoby to odcięcie komunikacyjne, kolejowe wschodniej części województwa podlaskiego, w tym przede wszystkim Augustowa i powiatu augustowskiego. 

Dziękuję samorządowi Miasta Augustów, który przyczynił się do tego, że budynek dworca kolejowego wrócił do zasobów PKP S.A, to jest dobre rozwiązanie. Dzięki temu możliwa będzie rewitalizacja tego budynku. Tego typu obiekty powinny być we władaniu władz publicznych, a nie prywatnych, a obiekt ten wcześniej został w sposób nieodpowiedzialny sprywatyzowany”.

 

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://augustow.naszemiasto.pl/modernizacje-przechodza-perony-na-dworcu-pkp-w-augustowie/ar/c1-9412929

https://www.dziennikpowiatowy.pl/artykul/12915,trwa-przebudowa-peronow-dworca-kolejowego-w-augustowie-video

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/229396

Zmiany na dworcu PKP w Augustowie