5 czerwca 2019 roku (środa) wspólnie z Ministrem Sprawiedliwości, Prokuratorem Generalnym Panem Zbigniewem Ziobro wziąłem udział w konferencji prasowej dotyczącej ekstradycji Gruzina Mamuki K. podejrzewanego o dokonanie morderstwa na tle seksualnym.

20 października 2018 roku w Łodzi zamordowana została 27-letnia Paulina D. Dzięki współpracy polskiej i ukraińskiej Policji oraz Interpolu 1 listopada 2018 roku podejrzany został zatrzymany w Kijowie. Następnie rozpoczęto procedurę ekstradycyjną zakończoną przetransportowaniem podejrzanego o morderstwo Gruzina do Polski 4 czerwca 2019 roku. 

Ten przypadek pokazuje, że żaden przestępca nie może czuć się bezkarnie i że prędzej czy później Policja i wymiar sprawiedliwości go dopadnie.

Podkreśliłem, że współpraca polskich funkcjonariuszy Policji, którzy udali się na Ukrainę z Policją ukraińską doprowadziła do tego, że szybko zidentyfikowano miejsca pobytu przestępcy i został on ujęty.

Dzięki tej współpracy od chwili odnalezienia zwłok i wytypowania sprawcy do czasu jego zatrzymania minęło zaledwie kilka dni. W sprawę zostały zaangażowane różne organy polskiego państwa, które świetnie ze sobą współdziałały – Ministerstwo Sprawiedliwości, Prokuratura, Policja, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Kancelaria Prezydenta RP oraz Ministerstwo Obrony Narodowej, które pomogło w przetransportowaniu podejrzanego do Polski.

Relacje medialne:

https://www.polsatnews.pl/wideo/zielinski-sprawa-mamuki-k-pokazuje-ze-zaden-przestepca-nie-moze-czuc-sie-bezkarnie-policja-i-wymiar-sprawiedliwosci-go-dopadna_6747395/

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zabojstwo-pauliny-d-w-lodzi-zbigniew-ziobro-komentuje/bwpk2xq

https://www.tvp.info/42949755/ziobro-uczynimy-wszystko-zeby-wyrok-dla-mamuki-k-byl-najsurowszy-z-mozliwych