1 października 2023 roku (niedziela) w Suwałkach uczestniczyłem we wzruszającym koncercie słowno-muzycznym ,,My wiemy jak było i wie o Was Bóg” o Obławie Augustowskiej.

Podczas uroczystości powiedziałem m.in.: „Nie ukrywam, że z wielkim wzruszeniem przeżywałem występ artystów: pieśni, recytacje wierszy, a także informacje przywołane ponownie dotyczące tej wielkiej akcji pacyfikacyjnej, jaką była Obława Augustowska w lipcu 1945 roku. Dzisiaj musimy pamiętać o tym, żeby robić wszystko, aby już nigdy coś takiego nie mogło się powtórzyć. Dziękuję artystom za przepiękny artystyczny wieczór, a Księdzu Prałatowi Stanisławowi Wysockiemu – Prezesowi Związku Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 r. za organizację tego wydarzenia.”.

Reżyserem i scenarzystą był Dariusz Kowalski, kierownikiem muzycznym Marcin Pospieszalski, a na scenie pojawili się m.in. Andrzej Kołakowski, Paweł Piekarczyk, Joachim Mencel, a także młoda suwalska piosenkarka Maja Krzyżewska, która została zakwalifikowana do udziału w tegorocznym konkursie „Eurowizji Junior”. 

 

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/id/231262