25 września 2023 roku (poniedziałek) uczestniczyłem w uroczystości z okazji jubileuszu 50-lecia Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach. Były one połączone z oddaniem do użytku nowego Oddziału Ortopedycznego i Szpitala Jednego Dnia.

W ramach inwestycji przebudowano dawną centralną sterylizatornię oraz pomieszczenia kuchni na potrzeby pododdziału ortopedii oraz Oddziału Jednego Dnia. Powstała sala operacyjna, sale pacjentów, pomieszczenia dla lekarzy i pielęgniarek oraz części wspólne oddziałów. Całość wyposażona jest w nowoczesny sprzęt medyczny. Oddział Urazowo–Ortopedyczny w ramach swojej działalności będzie oferował pacjentom najnowocześniejsze metody leczenia schorzeń narządów ruchu oraz kompleksową opiekę.

Uroczystości jubileuszowe, których gospodarzami byli Starosta Siemiatycki Marek Bobel oraz Dyrektor SP ZOZ Andrzej Szewczuk rozpoczęły się przed budynkiem szpitala. Ich pierwszym punktem było otwarcie nowych oddziałów, przecięcie wstęgi i poświecenie budynku. Dalsze uroczystości odbyły się na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Były doskonałą okazją do spotkania osób związanych z siemiatyckim Szpitalem – obecnych i byłych pracowników i dyrekcji oraz przedstawicieli Powiatu Siemiatyckiego. Na gali prowadzonej przez Jerzego Zelnika dokonano podsumowania 50 lat działalności Szpitala z naciskiem na ostatnie lata, w których dokonał się jego największy rozwój. Jubileusz był także okazją do odznaczenia zasłużonych osób odznaką „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Wręczono również pamiątkowe grawertony wieloletnim pracownikom szpitala.

W swoim przemówieniu powiedziałem m.in.: ” Dobre zarządzanie Szpitalem, mądre i systematyczne wsparcie władz Powiatu oraz pomoc i racjonalna polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości przyniosły świetne efekty: Szpital Powiatowy w Siemiatyczach udziela świadczeń medycznych na wysokim poziomie, tworzy nowe oddziały, kupuje nowoczesny sprzęt i ma w ciągu ostatnich ośmiu lat dodatnie wyniki finansowe. Okazuje się, że szpital publiczny, sprawnie i uczciwie zarządzany, może dobrze funkcjonować. Cieszę się, że dzięki stałej współpracy ze Starostą Siemiatyckim Markiem Boblem mogę wspierać Szpital w pozyskiwaniu środków finansowych na jego rozwój. Gratuluję i z uznaniem dziękuję Dyrektorowi Szpitala, lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi medycznemu, radnym, Staroście i Zarządowi Powiatu pięknego dzieła służącego pacjentom i mieszkańcom.”

 

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://wspolczesna.pl/szpital-powiatowy-w-siemiatyczach-swietuje-50lecie-obchody-polaczone-z-oddaniem-waznej-inwestycji/ar/c1-17921455

https://siemiatycze.podlasie24.pl/region/siemiatycki-szpital-ma-50-lat-i-zyskal-nowe-oddzialy-20230925180929

Jubileusz 50-lecia Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach

Szpital Powiatowy w Siemiatyczach świętował jubileusz 50-lecia

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/231026

https://bialystok.tvp.pl/72973448/nowy-oddzial-w-szpitalu-powiatowym-w-siemiatyczach