7 października 2023 roku (sobota) uczestniczyłem w przekazaniu nowego, ciężkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego jednostce OSP w Konarzycach (Gmina Łomża).

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Parafii pw. NMP Częstochowskiej w Łomży, następnie poświęcenie samochodu odbyło się na placu przy remizie strażackiej w Konarzycach. Ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy GBA 3/30 na podwoziu IVECO  zwiększył potencjał ratowniczo – gaśniczy Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzycach, natomiast Ochotnicza Straż Pożarna w Siemieniu Nadrzecznym otrzymała średni samochód ratowniczo- gaśniczy od OSP w Konarzycach.

W swoim wystąpieniu powiedziałem m.in.: „Jednostki OSP spełniają niezwykle ważną rolę w zapewnieniu codziennego bezpieczeństwa obywateli naszego kraju. Kupujemy nowe samochody dla Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych wycofanych ze stanu PSP, jeszcze sprawnych, choć już używanych przez jakiś czas przez strażaków zawodowych przekazujemy do OSP, które jeszcze z nich będą długo korzystać, a inne pojazdy, inny sprzęt ratowniczo-gaśniczy te jednostki przekazują dalej, do tych, które mają nieco mniej zadań, mniej wyjazdów do zdarzeń. Druhowie z jednostki OSP w Konarzycach długo wyczekiwali nowego samochodu i o niego intensywnie zabiegali. Wspierałem ich starania o zakup tego wozu bojowego, teraz dzielę z Wami radość, że się to udało.” 

 

Galeria zdjęć: 

 

Relacje medialne:

https://www.gov.pl/web/kmpsp-lomza/wzmocnienie-potencjalu-ratowniczo-gasniczego-w-gminie-lomza