10 lutego 2024 roku (sobota) podczas konferencji prasowej w Suwałkach zaprezentowaliśmy kandydata Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Suwałk – Pana Jacka Juszkiewicza.

Jacek Juszkiewicz ma wszechstronne doświadczenie zawodowe i społeczne. Od 2015 roku jest radnym Rady Miejskiej w Suwałkach, a od 2018 roku jej wiceprzewodniczącym. Był ekspertem kryminalistyki w laboratorium kryminalistycznym Komendy Policji w Suwałkach oraz Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku, a aktualnie jest biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym w Suwałkach.

Jacek Juszkiewicz to doktor nauk humanistycznych i wykładowca akademicki z zakresu kryminalistyki. Swoją pracę licencjacką przygotował z zakresu gospodarki komunalnej, a pracę magisterską i doktorską z zakresu kulturoznawstwa i mechanizmów rozwoju miast.

Podczas konferencji powiedziałem m.in.: „Doktor Jacek Juszkiewicz jest człowiekiem bardzo aktywnym, dobrze wykształconym i posiadającym doświadczenie z zakresu wielu dziedzin życia społecznego i nauki. Łączy różne dziedziny wiedzy i aktywności – zawodowej i społecznej. Pracę licencjacką przygotował z zakresu gospodarki komunalnej, a więc już na tym etapie interesował się funkcjonowaniem samorządu terytorialnego. Jego praca magisterska rozprawa doktorska obejmowały zagadnienia z zakresu humanistyki, kulturoznawstwa i rozwoju miast. Jest uznanym specjalistą, biegłym sądowym i wykładowcą akademickim z zakresu kryminalistyki. Można powiedzieć, że Jacek Juszkiewicz jest człowiekiem renesansu, który łączy w sobie różne dziedziny i doświadczenia, a przy tym jest człowiekiem skromnym. W najbliższej pięcioletniej kadencji Suwałkom potrzebne jest ożywienie społeczno-gospodarcze i nowa aktywność szerszych środowisk mieszkańców Miasta. Warto powierzyć tę funkcję Prezydenta Suwałk komuś, kto ma takie cechy i taką wizję miasta, jaką prezentuje Pan Doktor Jacek Juszkiewicz”.

 

Galeria zdjęć:

 

 

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/id/235646

https://suwalki.naszemiasto.pl/jestem-gotowy-do-ciezkiej-pracy-na-rzecz-mieszkancow/ar/c1-9611683

https://www.suwalki.info/wiadomosci/z-zycia-miasta/jacek-juszkiewicz-kandydatem-pis-na-prezydenta-suwalk

https://www.suwalki24.pl/article/1,jacek-juszkiewicz-kandydatem-pis-na-prezydenta-suwalk-budowanie-wspolnoty

Jacek Juszkiewicz kandydatem PiS na prezydenta Suwałk