8 lipca 2022 roku (piątek) uczestniczyłem w podpisaniu umowy między Burmistrzem Miasta Grajewo Dariuszem Latarowskim a wykonawcą robót inwestycyjnych, który został wyłoniony z przetargu na budowę i modernizację kompleksu dróg w mieście. Będzie to największa inwestycja w historii miasta, która jest możliwa dzięki pozyskanym środkom z I edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych #PolskiŁad.

Przetarg na to zadanie wygrało konsorcjum dwóch lokalnych firm. W Urzędzie Miasta umowę z Burmistrzem Dariuszem Latarowskim podpisała właścicielka jednej z nich Dorota Kulikowska.

Podczas konferencji  pogratulowałem Burmistrzowi tak dużej kwoty dofinansowania. W swoim wystąpieniu powiedziałem m.in.:

„Miasto Grajewo otrzymało w ramach pierwszej edycji programu Inwestycji Strategicznych #PolskiŁad jedną z najwyższych kwot w województwie podlaskim. Dzięki temu możliwa jest modernizacja wielu dróg i ulic na terenie miasta, wraz z oświetleniem, kanalizacją deszczową, chodnikami dla pieszych i ścieżkami rowerowymi. Ulice te będą służyły na co dzień mieszkańcom Grajewa i poprawią komfort ich życia. Współpraca rządowo-samorządowo-parlamentarna przynosi ona bardzo dobre efekty. Dziękuję Panu Burmistrzowi za przygotowywanie dobrze uzasadnionych wniosków, które mogę z pełnym przekonaniem wspierać”.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi: Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Halina Muryjas-Rząsa, Maciej Bednarko, zastępca burmistrza,  radni miejscy, pracownicy grajewskiego ratusza, inspektorzy nadzoru oraz zaproszeni goście.

 

galeria zdjęć:

relacje medialne:

Mieszkańcy zyskają lepsze ulice, chodniki i ścieżki rowerowe