11 września 2022 roku (niedziela) uczestniczyłem w festynie rekreacyjno – kulturalnym w Zubrzycy Wielkiej (gmina Szudziałowo, powiat sokólski). Impreza połączona była z otwarciem Wiejskiego Ośrodka Aktywności Lokalnej i wyremontowanej remizy OSP. Organizatorami festynu byli Wójt Gminy Szudziałowo Tadeusz Tokarewicz, Gminny Ośrodek Animacji, Kultury i Rekreacji oraz Sołtys Wsi Zubrzyca Wielka Paweł Łabanowicz.

Program festynu obejmował występy sceniczne lokalnych zespołów, konkurs kulinarny na potrawy z ziemniaka, zmagania sołeckie o puchar wójta, zawody strażackie, atrakcje dla dzieci, stoiska gastronomiczne i handlowe.

Wcześniej została przekazana do użytku droga łącząca Szudziałowo ze wsią Słoja, finansowana z rządowego programu #PolskiŁad.

Do zgromadzonych uczestników festynu powiedziałem m.in. „ Gratuluję dzisiejszego festynu i gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkurencjach konkursowych, a w szczególności tym, których aktywność została najwyżej oceniona. W województwie podlaskim w corocznym „Świętem Ziemniaka” kojarzone są Mońki, ale i tutaj w Gminie Szudziałowo pięknie rozwijają się różne przedsięwzięcia zogniskowane wokół ziemniaka: sztuka potraw kulinarnych, obyczaje, konkursy, zabawa i integracja społeczna. Dziękuję za to, że Państwu chce się chcieć i nawet podczas takiej niesprzyjającej pogody, jaką mamy dzisiaj, jesteście razem i poprzez wspólnie spędzony czas integrujecie i umacniacie swoją społeczność lokalną, jednocześnie współtworząc kulturę Gminy Szudziałowo.

   Korzystając z okazji chciałbym podziękować Wójtowi Gminy Panu Tadeuszowi Tokarewiczowi za dobrą współpracę w pozyskiwaniu środków finansowych na inwestycje infrastrukturalne, dzięki czemu poprawiać się będzie jakość i komfort codziennego życia mieszkańców. Dzisiaj zostały przekazane do użytku kolejne odcinki wyremontowanych dróg, a za chwilę będziemy uczestnikami otwarcia wyremontowanych pomieszczeń Wiejskiego Ośrodka Aktywności Lokalnej w Zubrzycy Wielkiej. Niech to wszystko jak najlepiej służy ludziom, którzy tych inwestycji potrzebują”.

Galeria zdjęć: