7 sierpnia 2022 roku (niedziela) uczestniczyłem wraz z żoną w „Festynie na Przeroskim Rynku” w Przerośli (powiat suwalski). Jest to cykliczna impreza organizowana co roku przez samorząd Gminy Przerośl, która nosi cechy „Dnia Przerośli”, czyli Święta Gminy.

Podczas festynu odbył się koncert zespołów ludowych „Przeroślaki” i „Znaroku”, a także zorganizowano gry i zabawy integracyjne dla dzieci i dorosłych. W swoim wystąpieniu podziękowałem Wójtowi Gminy Marcinowi Brzozowskiemu oraz Radzie Gminy za współpracę w pozyskiwaniu środków finansowych z programów rządowych, dzięki którym Gmina może się rozwijać, realizować inwestycje, na które nie stać byłoby budżetu Gminy, a przez to stwarzać warunki do poprawy codziennego życia mieszkańców.

„Gratuluję władzom Gminy i jej mieszkańcom tych wszystkich osiągnięć, które każde widzi gołym okiem. Gmina Przerośl w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Dostrzegają to mieszkańcy i turyści.

Cieszę się, że „Festyn na Przeroskim Rynku” stał się już rozpoznawalną marką i tradycją Gminy. Gromadzi co roku wielu uczestników, którzy chcą wspólnie spędzić w sposób kulturalny, często wraz z całymi rodzinami, fragment swojego letniego, niedzielnego, a często także urlopowego czasu. Życzę, abyśmy potrafili czerpać radość z czasu i okoliczności, które są nam dane”.

 

galeria zdjęć: