1 czerwca 2019 roku (sobota) na placu przed Komendą Miejską Policji w Suwałkach pod moim patronatem odbył się ,,Dzień Dziecka z Mundurem”.

Podczas pikniku zaprezentowano sprzęt służbowy Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Ochrony Kolei i Lasów Państwowych. Mieszkańcy obejrzeli m. in. dynamiczne pokazy wyszkolenia żołnierzy 12 batalionu lekkiej piechoty, walki wręcz żołnierzy 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej oraz pokaz tresury i posłuszeństwa psów służbowych Policji.

Podczas pikniku podkreśliłem, że to przedsięwzięcie ma również walor edukacyjny:

Jest to ważny dzień dla dzieci, ale i dla całych rodzin. Chcemy im go umilić. Służby mundurowe i umundurowane, które przygotowały atrakcyjne pokazy, również czegoś uczą, a więc jest to nie tylko czas dla rodzin, ale także rodzaj wychowania dla bezpieczeństwa.

Wszystkie służby przygotowały również atrakcyjne stoiska. Zaprezentowano m. in. symulator zderzeń – urządzenie składające się z fotela, który jedzie po równi pochyłej, rozpędza się do niewielkiej prędkości i nagle zatrzymuje się symulując zderzenie. Policjanci przypominali o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Nie zabrakło również konkursów dla najmłodszych.

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/42896812/dzien-dziecka-z-mundurem

http://www.suwalki.policja.gov.pl/po3/informacje/aktualnosci/58405,Dzien-Dziecka-z-mundurem.html

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/id/169815