20 sierpnia 2023 roku (niedziela) wraz z żoną uczestniczyłem w Dożynkach Gminy Nowinka w powiecie augustowskim, zorganizowanych we wsi Monkinie.

Wójt gminy Teresa Strękowska wraz z lokalnym zespołem ludowym Modry Len, podzieliła się chlebem dożynkowym z mieszkańcami i turystami, zgromadzonymi na przykościelnym parkingu. Został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz ogród przydomowy. Druhowie OSP w Bryzglu przeprowadzili pokaz gaszenia płonącej patelni z tłuszczem. Rozegrany został tez widowiskowy konkurs kosiarek.

Podczas dożynek miałem możliwość powiedzieć: „Jestem wdzięczny Pani Wójt Gminy Nowinka Teresie Strękowskiej za organizację dzisiejszych dożynek gminnych w Monkiniach. Jest to bardzo dobra okazja do wyrażenia szacunku i uznania dla wysiłku i trudu rolników, z których pracy i trudu wszyscy korzystamy oraz refleksji na temat ważnych aspektów rozwoju Gminy i współpracy rządowo-samorządowo-parlamentarnej, dzięki której pozyskujemy środki finansowe z budżetu państwa na potrzebne w Gminie inwestycje. Dobra i szczera współpraca to wielka wartość, a Monkinie są jej wymownym przykładem, zaś tego symbolem jest ocalona Szkoła Podstawowa czy wsparcie finansowe w wysokości ponad 1 mln złotych z rządowego programu Polski Ład na remont zabytkowego Kościoła”.

Galeria zdjęć: