6 września 2019 roku (piątek) uczestniczyłem w spotkaniach w Sejnach, Lipsku i Dąbrowie Białostockiej, podczas których Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska podpisał umowy na dofinansowanie w wysokości 400 tys. zł zakupu 4 ambulansów medycznych przeznaczonych dla pogotowia ratunkowego w tych miastach oraz w gminie Filipów.

Wiceminister Zdrowia podkreślił, że resort ten stara się, aby pieniądze trafiały nie tylko do dużych ośrodków, ale też mniejszych miejscowości:

Realizujemy ogólnopolski program wymiany ambulansów. Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na ten cel 80 mln zł. Chcemy w kraju wymienić 200 karetek – tych, które są wiekowe, mają duży przebieg i znajdują się w złym stanie technicznym. Wiemy, że od stanu pojazdu zależy nie tylko bezpieczeństwo lekarza, kierowcy czy ratownika, ale i pacjenta.  

W swoim wystąpieniu podkreśliłem, że jest to już kolejny program rządowy wspierający ważne dziedziny życia społecznego w kraju, z którego korzystają również mniejsze miejscowości. Dodałem, że z 200 ambulansów, które zostaną zakupione z dofinansowania tego programu 9 trafi do województwa podlaskiego. 3 z nich otrzyma Wojewódzka Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, a po jednym otrzymają Mońki i Boćki.

 

Relacje medialne:

http://bialystok.tvp.pl/44277380/sa-pieniadze-na-zakup-nowych-karetek-w-regionie