16 września 2016 roku na zaproszenie Pani Danuty Roszkowskiej – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Wojewódzkiego w Białymstoku oraz Burmistrza Supraśla Pana dr Radosława Dobrowolskiego uczestniczyliśmy z Żoną w Czwartkowym Obiedzie u Diabetyków,który odbył się w Centrum Konferencyjno–Bankietowym „Knieja” w Supraślu. Celem odbywanych cyklicznie „Obiadów czwartkowych” jest integracja osób zainteresowanych zdrowym stylem życia,profilaktyką diabetologiczną i edukacją na temat cukrzycy.

Program Czwartkowego Obiadu u Diabetyków zawierał m. in. wykład Pani Profesor Danuty Pawłowskiej na temat gospodarki kwasowo–zasadowej w organizmie człowieka,wspólną degustację potraw przygotowanych przez zaproszonych gości oraz badanie ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi.

Podziękowałem Pani Prezes za zaproszenie i pogratulowałem pięknej pracy na rzecz osób chorych na cukrzycę i niepełnosprawnych. Mieliśmy zaszczyt z Żoną obok innych zaproszonych gości,którzy przygotowywali inne potrawy,przygotować jedną z dietetycznych potraw,którą był gulasz z indyka.

Podziękowanie od Organizatora za udział w Czwartkowym Obiedzie u Diabetyków (zob. treść podziękowania).

foto

foto

foto

foto