27 sierpnia 2021 roku (piątek) uczestniczyłem w briefingu prasowym zorganizowanym przez Starostę Augustowskiego Jarosława Szlaszyńskiego w Augustowie w związku z rozpoczęciem budowy ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż ul. Rajgrodzkiej do osiedla Ślepsk w Augustowie. Budowa ścieżki pieszo – rowerowej została sfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  W briefingu uczestniczyli również zainteresowani mieszkańcy Augustowa.

Inwestycja ta była długo oczekiwana przez mieszkańców Augustowa. Jej budowy podjęło się Starostwo Powiatowe w Augustowie przy wsparciu z budżetu państwa. Budowa ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż tej ruchliwej ulicy ułatwi codzienne życie mieszkańców tej części miasta i osób dojeżdżających do pracy w zlokalizowanych w tej okolicy przedsiębiorstwach.

„Jest to kolejna ważna dla mieszkańców inwestycja drogowa na terenie powiatu augustowskiego. Dzięki dobrej współpracy ze Starostą Augustowskim i Zarządem Powiatu Augustowskiego możliwe jest uzyskanie rządowego wsparcia dla realizowanych przez Starostwo przedsięwzięć inwestycyjnych. Takich zadań, które są w trakcie prac lub planów inwestycyjnych jest więcej, należy do nich np. modernizowana aktualnie droga powiatowa Płociczno – Bryzgiel – Ateny – Nowinka czy projektowana wzdłuż tej trasy, niezwykle ważna dla mieszkańców i turystów ścieżka rowerowa. Nadrabiamy w ten sposób wieloletnie zapóźnienia inwestycyjne” – powiedziałem m.in. w swoim wystąpieniu.

Galeria:

relacje medialne:

2,5 km ścieżki pieszo-rowerowej za ponad 5 mln zł

https://bialystok.tvp.pl/55567204/powiat-augustowski-coraz-odwazniej-stawia-na-budowe-nowych-sciezek-rowerowych

POWIAT ZBUDUJE ŚCIEŻKĘ DO ŚLEPSKA