28 maja 2022 roku (sobota) wziąłem udział wraz z małżonką w balu strażaka w Lipinie (gmina Sokółka). Bal został zorganizowany dla strażaków ochotników z gminy Sokółka po raz pierwszy. Organizatorem była burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Lipinie. W spotkaniu uczestniczyli: Dziekan Dekanatu Sokólskiego- ks.  Bogusław Urban, ks. Grzegorz Błaszko- Proboszcz parafii, ks. Piotr Woliński, burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, zastępcy burmistrza- Adam Juchnik oraz Adam Kowalczuk, radny Rady Miejskiej w Sokółce- Andrzej Kirpsza oraz liczne grono innych osób. Burmistrz Sokółki wręczyła druhom strażakom dyplomy uznania.      

W swoim przemówieniu określiłem strażaków „jako tych, którzy podążają tam, skąd wszyscy inni uciekają.” Podkreśliłem także coraz większą dbałość ze strony państwa o tę grupę służb mundurowych i o zapewnienie jej sprzętu ratowniczo- gaśniczego, co przekłada się na widoczny rozwój drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych.  W swoim przemówieniu powiedziałem także m.in.: „Takie spotkanie to doskonała okazja do uświadomienia sobie, jak wielką rolę w zakresie codziennego bezpieczeństwa mieszkańców poszczególnych społeczności lokalnych spełniają druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych. Chcemy im za to podziękować i wyrazić swój szacunek. Zorganizowane przez Panią Burmistrz spotkanie ma również charakter integracyjny- są z nami przedstawiciele mieszkańców, radni, sołtysi, panie z koła gospodyń wiejskich, księża. Wyrażam wdzięczność, że zechcieliście Państwo połączyć i mnie wraz z żoną do swojego grona”.

Wieczór uświetniła muzyka akordeonowa.

galeria zdjęć:

Relacje medialne:

https://sokolka.pl/2022/05/31/na-balu-strazaka-w-lipinie/

https://isokolka.eu/sokolka/44955-bawili-sie-na-balu-strazaka-foto

https://sokolka.naszemiasto.pl/tag/lipina